>> FORMULARZ REKRUTACYJNY 2019/2020 <<


 W roku akademickim 2019/2020 oferujemy aż 9 specjalności, w tym 2 nowości:

1. KLOCKOMANIA - NOWOŚĆ

Specjalność skierowana do dzieci lubiących tworzyć i budować z klocków.Zabawa klockami rozwija wyobraźnię, sprawność manualną, koordynację wzrokową i kreatywność a wspólne budowanie z innymi uczy współdziałania. Adepci sztuki budowlanej będą mieli za zadanie wspólne stworzenie makiety z klocków na wybrany przez siebie temat. Będą uczyć się  analizować problemy i planować działania. Efektem zajęć będzie własnoręcznie stworzona makieta. Do udziału w zajęciach zapraszamy również Rodziców.

2. EKSPERYMENTY I WYNALAZKI - NOWOŚĆ

Z założenia eksperymenty są naukowe, ale stanowią też dobrą zabawę dla badawczego umysłu dziecka. Umożliwiają zrozumienie zjawisk przez samodzielne wprowadzanie czynników i obserwowanie powstałych zmian. Eksperymentowanie polega na pobudzeniu ciekawości poznawczej, zachęcaniu do stawiania pytań i kształtowaniu umiejętności realizowania własnych pomysłów na badania. Wszystko to służy wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Na tej specjalności wcielimy się w badaczy i naukowców aby wspólnie wykonywać ciekawe zadania.

3. MAŁY DETEKTYW

To poznawanie rzeczywistości nie tylko przez rozwiązywanie tajemnic i  zagadek "kryminalnych" oraz uczestnictwo w ciekawych grach, ale też dzięki zrozumieniu zasad bezpiecznego poruszania się w nowoczesnym świecie. Pod okiem specjalistów, studenci zapoznają się z warsztatem małego detektywa, podstawami "szyfrowania" wiadomości i "tajnego" porozumiewania się. Przejdą trening pamięci i logicznego myślenia oraz kurs pierwszej pomocy. Zostaną również wprowadzeni w tajniki prawa.

4. PLANETA GIER

We współczesnym świecie pojawiło się nowe hobby - rozgrywanie gier planszowych. Gry te są ważnym i wiodącym środkiem kształtowania postaw i wartości zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Celem specjalności "Planeta gier" jest między innymi: kształtowanie logicznego myślenia, szukanie nietypowych rozwiązań, rozbudzanie wyobraźni, doskonalenie pamięci, współdziałanie w grupie oraz spopularyzowanie i upowszechnianie sztuki rozgrywania i korzystania z gier planszowych. Na zajęcia zapraszamy Małych Studentów wraz z Rodzicami.

5.KREATYWNY KOMPUTER

Na specjalności "Kreatywny komputer"  przybliżymy wiedzę na temat tego, jak bezpiecznie i twórczo korzystać z komputera, multimediów oraz globalnej sieci. Na zajęciach wykorzystamy multimedialne programy edukacyjne dostosowane do różnych kategorii wiekowych. Pokażemy, że komputer i Internet to nie tylko gry rozrywkowe, bo mogą być również z powodzeniem wykorzystywane do rozwijania procesów poznawczych, kreatywności i twórczego myślenia.

6. RECYKLING I RĘKODZIEŁO

Specjalność "Recykling i rękodzieło" to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które lubią samodzielnie tworzyć różnorodne przedmioty. Zajęcia pobudzą wyobraźnię i kreatywność dzieci, a zarazem nauczą je ekologicznego myślenia w kategoriach recyclingu. Jednocześnie będzie to okazja, by dziecko zyskało szersze spojrzenie na rzeczy codziennego użytku i potrafiło dostrzegać w tym, co już pozornie zużyte, nowy potencjał do wykorzystania.
Zajęcia w ramach specjalności "Recycling i rękodzieło" wzmocnią również dziecięce umiejętności manualne i rozwiną twórcze myślenie o rzeczywistości.

7. PRZYGODY ZE SZTUKĄ

Specjalność "Przygody ze sztuką" to szansa na niezwykłe spotkania w przestrzeniach artystycznych. Dzieci wezmą udział w różnorodnych warsztatach (między innymi: plastycznych, streetartowych, muzycznych, teatralnych i literackich), podczas których będą tworzyć własne dzieła sztuki - indywidualnie i w grupach.
W ramach specjalności przewidziano zarówno elementy edukacji artystycznej, jak i pobudzenie kreatywności dziecięcej. Uczestnicy spotkają się zarówno z dość oczywistymi, jak i z mało znanymi elementami sztuki, a ich udział będzie jak najbardziej aktywny.
Efekt końcowy zajęć to wystawa artystycznych wytworów przygotowanych przez dzieci. Wystawa zostanie zaprezentowana w Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie.

8.  KOCIE SPRAWY, PSIE ZABAWY

Wyjątkowa specjalność "animalistyczna", w sam raz dla wszystkich miłośników zwierzaków. Przez cały rok będziemy poznawać charakter, zwyczaje i właściwe sposoby pielęgnowania wybranych gatunków zwierząt.

Nauczymy się też, jak się z nimi odpowiednio bawić, a  nawet...odkryjemy niektóre tajemnice ich mowy ciała! Podczas spotkań towarzyszyć nam będą tytułowi bohaterowie- kot, pies oraz inne zwierzaki. Szykujcie ręce do głaskania!

UWAGA: zapisanie dziecka na specjalność jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na kontakt dziecka w czasie zajęć ze zwierzakami oraz z potwierdzeniem, że dziecko nie ma alergii na sierść, futro czy pióra. 

9. JĘZYKOWE PODRÓŻE DOOKOŁA ŚWIATA

Specjalność skierowana do małych miłośników języków obcych i przyszłych poliglotów. Podczas kolejnych spotkań poznamy podstawy wybranych języków oraz elementy kultury i codziennej rzeczywistości ich użytkowników. Bez opuszczania uczelni wybierzemy się np. do Anglii, Niemiec, Włoch, Norwegii a także do innych egzotycznych i nieznanych miejsc. Nauczymy się najbardziej przydatnych zwrotów w danym języku, zasad dobrego zachowania w danym kraju, a nawet...poznamy różnorodne legendy, przesądy i kulinarne smaczki!

Dla rodziców

Warsztaty i wykłady: